Kompaktní laser pro firmy a instituce – Canon LX-MU500Z

Canon představil kompaktní laserový projektor LX-MU500Z. Novinka je určena pro firmy, akademickou sféřu a dalších odvětví. Uživatelům nabízí výhody zobrazovací technologie DLP, tedy především vysoký kontrast, živé podání barev a absenci artefaktů typických pro LCD projektory, ale také světelný výkon 5 000 lumenů a nativní rozlišení WUXGA.

Hlavními přednostmi projektoru LX-MU500Z mají být:
• Nativní rozlišení WUXGA (1 920 x 1 200 pixelů)
• Světelný výkon 5 000 lumenů a dynamický kontrastní poměr 50 000:1
• Technologie DLP (Digital Light Processing)
• Kombinace modrého laserového světla a kolečka ze žlutého fosforu
• Životnost lampy 20 000 hodin
• Čtyřbodová korekce lichoběžníkového zkreslení

K dispozici je pět přednastavených a dva uživatelsky definovatelné obrazové režimy. Správnou volbou a nastavením je možné zajistit věrnou reprodukci za jakékoli situace včetně zobrazování digitální reklamy. Novinka si dokonce poradí i se zpracováním různých typů 3D signálů . Jinými slovy, LX-MU500Z bude nepostradatelným pomocníkem pro všechny, kteří chtějí divákům předávat naprosto přesné obrazové informace – tedy například pro učitele promítající studentům detailní snímky i pro řečníky na konferencích, kteří chtějí zaujmout precizností vizuální stránky své přednášky.

Špičková flexibilita
Nejnovější projektor z dílny společnosti Canon je nejen malý, ale také lehký a tichý – hlučnost dosahuje maximálně 35 decibelů. Uživatelé také ocení velký posun objektivu ±50%, podporu zobrazení na výšku nebo čtyřbodovou korekci lichoběžníkového zkreslení – všechny tyto vlastnosti umožňují instalovat projektor pod libovolným úhlem, aniž by vznikaly problémy se zkreslením obrazu.

Canon LX-MU500Z je kompatibilní se standardem HDBaseT pro přenos HD obrazu, audia i řídících signálů na velkou vzdálenost (pomocí kabelu CAT5e až na 100 m). Nový projektor tak nemusí být připojený v blízkosti zdroje signálu, což je skvělé řešení například pro velké konferenční místnosti nebo přednáškové sály. Uplatnění najde i síťové rozhraní LAN umožňující vzdálený monitoring, diagnostiku i ovládání projektoru.

Nízké náklady
Canon LX-MU500Z generuje obraz pomocí modrého laserového světla a žlutého fosforu – díky tomu není nutné měnit lampu tak často a nový projektor zvládne bez údržby až 20 000 hodin provozu, což je podstatně déle než v případě tradičních projektorů. Zdroj světla lze navíc okamžitě vypínat i zapínat. Provozní náklady příznivě ovlivňuje také nízká spotřeba za běžného provozu i v režimu spánku. Malá energetická náročnost, minimální doba výpadků i snadná údržba významně vylepšují jeden z klíčových ukazatelů užitné hodnoty i konkurenceschopnosti – provozní náklady.